Ajalugu

Aruküla asub 25 km kaugusel Tallinnast, paar aastat tagasi tähistasime 720 aastat Aruküla esmamainimisest. 17.sajandil rajati Aruküla mõis, mille juurde eelmise Eesti Vabariigi ajal rajas Hellema talu Kaarel Eenpalu. 1930.aastail loodi Aruküla Aedlinna Heakorraselts ja alustati rahvamaja ehitust. Hoone on tänase päevani küll lammutatud ja rahvamaja tegutseb praegu juba alates 1974. aastast uuemas hoones jagades ruume Raasiku Vallavalitsusega.
MTÜ Aruküla Kultuuriselts asutati 19.10.1998.aastal. Asutajaliikmeid oli 7: Juhan Trump, Tiina Pall, Krista Tiitmaa, Malle Jaako, Ülo Udumäe, Reet Hänikene ja Garina Paiste. Tiina Pall ja Krista Tiitmaa on lahkunud kultuuriseltsi liikmest, teised asutajaliikmed on alles. MTÜ AKS-i põhitegevuseks ja eesmärgiks on koordineerida, korraldada ja pakkuda Aruküla piirkonnas erinevaid üritusi igale eale, säilitada ja toetada rahvakultuuri, kaasata uusi liikmeid AKS-i tegevusse.
AKS-i esimene majandusaasta algas 01.01.1999.aastal. 1999.aasta alguses otsustas Raasiku Vallavalitsus reorganiseerida valla rahvamajade tegevuse ja andis rahvamaja ruumid ning põhi- ja väikevahendid üle tasuta haldamiseks MTÜ AKS-ile. Kultuuriseltsi kasutuses on kaldpõrandaga teatrisaal 268 istekohaga ja parketisaal garderoobiga, lauluväljak, kaasaegne köök koos nõudega ja kolm lisaruumi. Professionaalse muusika kontserte ja pidulikke vastuvõtte viime läbi mõisaruumides; suvel  korraldame vabaõhuüritusi Aruküla lauluväljakul ja mõisapargis.
Seisuga 19. veebruar 2017. aasta on meil liikmeid kokku 86. Raha AKS tegevuseks saame kohalikult omavalitsuselt, kuhu me esitame eelarve tulud ja kulud. Eelarve tulude pool koosneb tegevustoetusest, Raasiku VV poolt tellitud üritustest, projektitoetustest, liikmemaksudest ja saali- ja nõude üüridest. Kulude poole moodustavad palgad, sots.maksud, sisseostetav raamatupidamisteenus, side- ja kantseleikaubad, tellitud üritused, transport, ajakirjandus, inventari hooldus, koristusvahendid.
Põhikohaga töötajaid 3- tegevdirektor, noorsootöötaja ja puhastusteenistuja/ perenaine. Töövõtulepinguga ringijuhendajaid on 15 ja ringe 16.
Aruküla Kultuuriselts korraldab traditsioonilisi üritusi, väljasõite spaadesse, pidusid, asutuste suvepäevi ja  aastapäevi, teatrite vastuvõtte ja väljasõite teatritesse, ekskursioone, laagreid, koolitusi ja palju muud, mille kaudu saavad kõik  huvilised  oma soovidele parima teenuse.